Przemienić się w Miłosierdzie - ks. Leszek Mateja


W Tygodniu Miłosierdzia polecam niezwykłą książeczkę, która choć cienka ilością stron, to jednak głęboka w swej treści... Jest to książka z wydawnictwa WAM - Przemienić się w Miłosierdzie napisana przez ks. Leszka Mateję, który głosił rekolekcje w Krakowie-Łagiewnikach.

W tym małym przewodniku po Bożym Miłosierdziu znajdziemy fragmenty z Dzienniczka św. Faustyny, jak i modlitwy do Jezusa Miłosiernego. Autor analizuje te fragmenty, pokazując jak można w naszym codziennym życiu czynić Miłosierdzie.

Oto kilka zdań z książeczki:

Należy też wiedzieć, że poznanie i upodobnienie się do Jezusa jest łaską i o tę łaskę trzeba nam prosić. Drogowskazem na drodze upodobnienia się do Jezusa, a zarazem uwielbienia Boga Ojca, jest Ewangelia. Czyli te wszystkie fakty z życia Jezusa, które pozwalają nam przyjrzeć się Jego oczom i uszom miłosiernym, usłyszeć Jego miłosierne słowa, zobaczyć jego ręce nogi, a w końcu serce wypełnione miłosierdziem. Tak, aby nasze oczy, uszy, język, ręce, nogi i serce stały się miłosierne, aby swoim życiem nieustannie uwielbiać miłosierdzie Trójcy Przenajświętszej.

Książeczka ma zaledwie 92 strony...Jest mała, a jakże wielka...Zresztą przekonajcie się sami, poczytajcie, zastanówcie się nad słowami w niej zawartymi. Może warto właśnie teraz w Tygodniu Miłosierdzia? Ten mały duchowy przewodnik jest do nabycia w Wydawnictwie WAM (www.milosierdzie.pl), albo też w każdej dobrej księgarni katolickiej. Zapraszam do lektury...

Agnieszka Ścibik