Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy - John i Stasi Eldredge


Wszystkim panom polecana jest książka Johna Eldredge, zatytułowana Dzikie serce. Jest to odkrywanie duszy męskiej w kontekście Stworzenia na Obraz Boga. Tę książkę poleciłabym również paniom, by zobaczyły jak pisze o swojej duszy i postrzeganiu świata (oczami wiary) mężczyzna. Natomiast kontynuacjąDzikiego serca jest książka pod tytułem Urzekająca. Przeznaczona jest ona przede wszystkim dla kobiet, aby zrozumiały, że ich serce znaczy więcej niż cokolwiek innego w stworzonym przez Boga świecie. Ta książka dodaje wiary w siebie kobietom. Jednak warto, aby sięgnęli po nią także panowie... Warto zgłębiać przesłanie, jakie Bóg ma dla kobiety, a jakie dla mężczyzny...

Oto fragment książki zachęcający do czytania:

Dochodził koniec szóstego dnia, koniec wielkiego dzieła Stworzenia, gdy pojawił się Adam, obraz Boga, triumf Jego pracy. On jedyny jest niewątpliwym synem Boga. Nic ze stworzenia nawet w przybliżeniu go nie przypomina. Wyobraź sobie "Dawida" Michała Anioła. Jest... wspaniały. Rzeczywiście, wydaje się skończonym dziełem sztuki. A jednak Mistrz mówi, że coś nie jest dobrze, coś jest nie w porządku. Czegoś brakuje...i tym czymś jest Ewa.

"Wtedy Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał, wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę... przyprowadził ją do mężczyzny...(Rdz 2, 21-23)."

Ona jest kulminacją, zakończeniem niezwykłej pracy Boga. Kobieta. W ostatnim rozkwicie następuje koniec procesu stwórczego, kończy się nie na Adamie, ale na Ewie. Ona jest finalnym muśnięciem Mistrza.

(...) Ona również nosi obraz Boga, ale w sposób, o jakim jest w stanie mówić tylko kobieta. Czego możemy się od niej nauczyć? Bóg chciał coś o sobie wyjawić, więc dał nam Ewę. Gdy przebywasz z kobietą, zadaj sobie pytanie - co ona mi mówi o Bogu? To da ci dużo do myślenia.

Po pierwsze, odkryjesz, że Bóg ma związek z sednem jej istoty, że ma serce poszukujące miłości. Po drugie, że marzy o dzieleniu z nami przygód - przygód, których bez Niego nie możesz zrealizować. I na koniec, że Bóg ma piękno do odkrycia. Piękno, które jest urzekające i niosące potężną moc zbawczą.

To tylko mały fragment. Polecam całą książkę. Nie tylko kobietom. 

Agnieszka